Daugavpils pareizticīgo garīgā centra celtniecības koncepcijas sabiedriskā apspriešana

Ar Augstisvētītā Daugavpils un Rēzeknes Bīskapa Aleksandra svētību Daugavpils prāvestībā sākusies Daugavpils un Rēzeknes eparhijas Pareizticīgo garīgā centra celtniecības koncepcijas sabiedriskā apspriešana.

 

Centru plānots celt teritorijā, kas vēsturiski bijis laukums Borisa-Gļeba katedrāles priekšā, kur notikusi garnizona sastāšanās pirms dievkalpojuma. Kvartālā starp Tautas, Varšavas un Puškina ielām paredzēts uzbūvēt divstāvu ēku kompleksu, kurā atrastos administratīvās telpas, ēdamzāle un virtuve, mācību un izglītojošais centrs, kinostudija, restaurācijas darbnīcas, grāmatu un ikonu glabātavas, viesnīca svētceļniekiem, ēdnīca trūcīgajiem u.c. Teritorijas iekšpagalmu (bijušo stadionu) saskaņā ar koncepciju paredzēts apzaļumot un labiekārtot sabiedrisko pasākumu norisei.

 

25. februārī plkst. 16:30 Daugavpils domes konferenču zālē notiks sanāksme, lai apspriestu Centra celtniecības idejas. Lūdzam visus aktīvi piedalīties apspriešanā un atbalstīt Centra izveidošanas ideju, aizpildot anketu, kuru iespējams saņemt Daugavpils pilsētas Domē, Celtniecības pārvaldē un jebkura Daugavpils pareizticīgo dievnama sveču kastē.